logotype

FB: Tikka masala band

František (baskytara)

Franta pochází z romantického městečka Šternberk, které je plné hradů a blázinců. Na baskytaru hraje již od svých ranných let (15). Díky velkému hudebnímu rozhledu (od Zaz po Slipknot) mu nedělá problém hrát jak v naší poklidné formaci blues-folk, tak s kolegy nějaký ten metal. Jeho nástroje mají minimálně pět strun. U nás však hraje na baskytaru šestistrunnou, tak aby se dorovnal zbývajícím „elektrikám“. Co se týče efektů, volí gurmánsky jen ty nejlepší (EBS, Dunlop). Krom vytváření hutného zvukového obsahu, preferujte taktéž umravněné ticho, které zužitkuje při svém dalším koníčku (rybaření).

FRANTIŠEK PUSS2

Šimon (sólová kytara)

V šesti letech mu do rukou narvali housle a poté, aby toho nebylo málo ještě cimbál. S tím relativně úspěšně absolvoval a zároveň byl rekrutován v cimbálové muzice - Pomlka. Důsledkem přehodnocení jeho hudebních vzorů se časem dopracoval k elektrické kytaře jakožto primárnímu nástroji, který navždy utlumil jeho ambice k cestě za ochočením houslí i cimbálu. Stal se také jedním ze zakládajících členů multižánrové kapely "Hřebík do rakve",  kterou po roce a půl pohřbil. To však neznamenalo, že by kytaru pověsil na hřebík, ale pokračoval dál coby osamělý "elektrikář" do té doby, než se během rozhovoru ve studentském rádiu seznámil s Reném, s nímž se časem domluvili na vzájemném spojení temných sil, čímž dali základ legendární kapele Tikka masala. Šimon je přísným vyznavačem krabičkové diety, jelikož během hraní používá velmi mnoho efektů (v krabičkách). Některé z nich si sám ve volných chvílích vyrábí, stejně tak jako monstrózní reproboxy a zesilovače.

SIMON PUSS2

René (doprovodná kytara, skřeky a jiné pazvuky)

Tento humanoid dlouho nejevil zájem o aktivní praktikování hudby, když pomineme krátkou epizodu z páté třídy, kdy obdržel čínsko-španělskou kytaru za korun tisíc a zasekl se na notovém zápisu písně "Jede jede poštovský panáček". Sladké dřevo poté osm let tlelo v šeru katakomb, než bylo čirou náhodou znovu vyneseno na světlo světa. Renek tak pod vlivem spolubydlícího z VŠ kolejí přičuchnul k prvním akordům a po velmi pozvolném rozehrávání se, zařadil kytaru jako součást každodenního hudebního welness:) To, co mu chybělo na technice hraní, doháněl učením se stovek písní, čímž jeho repertoár dosáhl velice obludných rozměrů. Byl tak schopen adaptovat se na rozličná hraní v putikách nevalných kvalit a k oblažování kolemjdoucích při čím dál tím častějších pouličních session. Na velice krátkou chvíli se stal členem vesnické punkrockové kapely, sem tam jamoval s různými individui, až se nakonec scukl se Šimonem, jemuž předvedl třetí verzi svých muzikantských vizí, které během předchozích let enormně kulminovaly a nyní explodovaly!

RENEK PUSS2

Mirus (bicí, perkuse)

Na základní škole zhruba ve čtvrté třídě odhodil klacek s hliněnou kuličkou na konci a začal chodit na flétnu do lidové školy umění. To mu vydrželo necelý rok, než byl vyhozen pro nedostatek talentu, kázně a disciplíny.....po traumatizujícím zážitku se začal věnovat hře na jednostrunnou kytaru. Intenzivním hraním došlo k výraznému posunu a doplnění zbylých pěti strun. Účinkování v kapele Šnekakus, Lalapalia, K blues band. V roce 2015 konec trápení s kytarou a výměna nástroje za bicí. V roce 2018 absolvování konkurzu do kapely Tikka masala. Z důvodu nízkého počtu uchazečů (jeden), přijat do seskupení.

MIRUS PUSS

2020  Tikka masala